ALFA ROMEO

ALFA ROMEO

ALFA ROMEO
Włoska marka, Alfa Romeo to jedna z legend motoryzacji. Historia Alfy sięga roku 1910 i obfituje w całą masę świetnych samochodów, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii motoryzacji i doczekały się statusu kultowych. Alfa ma również bardzo piękną kartę w motorsporcie. Choć złośliwi lubią im wypominać częste usterki, awarie i wspominać o „środowisku naturalnym”, czyli warsztacie, to popularne powiedzenie głosi, że nie można nazwać się miłośnikiem samochodów, jeżeli nie miało się choć jednej Alfy Romeo.
Od 1985 roku Alfa Romeo dołączyła do wielkiej rodziny włoskiego molocha – stała się częścią koncernu Fiat. Aktualnie w salonie znajdziemy trzy samochody: miejską Alfę Romeo MiTo, większą Alfę Romeo Giuliettę oraz przepiękny model 4C. Gorącym towarem na rynku wtórnym wciąż są Alfy Romeo Brera, 146, 156, czy 159.

Modele ALFA ROMEO

ALFA ROMEO - Wiadomości

Poradnik | 1.4 T-Jet - Jak Fiat poradził sobie z downsizingiem?
Najstarsze egzemplarze przekroczyły granicę 250 tysięcy kilometrów. Mimo tego, wciąż dzielnie znoszą codzienną eksploatację. Włoska konstrukcja ma swoje początki w połowie lat 80. i uchodzi za jeden z najlepszych silników w swojej kategorii. Czy faktycznie warto postawić na 1.4 T-Jet?

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio - szybka i piekielnie droga
Właśnie poznaliśmy cenę najszybszego SUV-a na świecie. Dealerzy Alfa Romeo zbierają zamówienia na model Stelvio Quadrifoglio.

Maserati szykuje nowego SUV-a. Powstanie na bazie Alfy Romeo Stelvio
Zainteresowanie samochodami typu SUV jest tak kuszące, że nawet najbardziej niszowi producenci starają się urwać kawałek wielkiego tortu. Maserati pracuje nad nieco mniejszym SUV-em niż Levante.

Alfa Romeo i Maserati spowalniają produkcję. Jaki jest tego powód?
Dwie włoskie marki zmniejszają tempo produkcji w swoich fabrykach. Wszystkiemu winna jest zmiana prawa w Chinach.

Alfa Romeo Stelvio najszybszym SUV-em na świecie
Włoska marka zabrała swoje najnowsze dziecko na tor Nurburgring. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Model Stelvio Quadrifoglio okrążył tor w 7 minut 51,7 sekundy - to rekord w kategorii SUV-ów.