ALFA ROMEO

ALFA ROMEO

ALFA ROMEO
Włoska marka, Alfa Romeo to jedna z legend motoryzacji. Historia Alfy sięga roku 1910 i obfituje w całą masę świetnych samochodów, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii motoryzacji i doczekały się statusu kultowych. Alfa ma również bardzo piękną kartę w motorsporcie. Choć złośliwi lubią im wypominać częste usterki, awarie i wspominać o „środowisku naturalnym”, czyli warsztacie, to popularne powiedzenie głosi, że nie można nazwać się miłośnikiem samochodów, jeżeli nie miało się choć jednej Alfy Romeo.
Od 1985 roku Alfa Romeo dołączyła do wielkiej rodziny włoskiego molocha – stała się częścią koncernu Fiat. Aktualnie w salonie znajdziemy trzy samochody: miejską Alfę Romeo MiTo, większą Alfę Romeo Giuliettę oraz przepiękny model 4C. Gorącym towarem na rynku wtórnym wciąż są Alfy Romeo Brera, 146, 156, czy 159.

Modele ALFA ROMEO

ALFA ROMEO - Wiadomości

Alfa Romeo Giulia 2.2 Turbodiesel - test. Włoska robota
Mnóstwo frajdy z jazdy, jakie dostarcza Alfa Romeo Guilia pozwala z łatwością przymknąć oko na kilka niedociągnięć. Sprawdziliśmy, jak jeździ Alfa Romeo Giulia z 2.2-litrowym dieslem.

Poradnik | 1.4 T-Jet - Jak Fiat poradził sobie z downsizingiem?
Najstarsze egzemplarze przekroczyły granicę 250 tysięcy kilometrów. Mimo tego, wciąż dzielnie znoszą codzienną eksploatację. Włoska konstrukcja ma swoje początki w połowie lat 80. i uchodzi za jeden z najlepszych silników w swojej kategorii. Czy faktycznie warto postawić na 1.4 T-Jet?

Alfa Romeo szykuje dwie duże premiery. Jedna mocno zaskoczy konkurentów
Po Giulii i Stelvio Alfa Romeo zamierza wejść z przytupem do kolejnych segmentów. Jednymi z ciekawszych premier będzie nowa Giulietta oraz następca modelu 4C.

Alfa Romeo 4C - sportowa Alfa odmłodzona, ale bez skrzyni ręcznej
Alfa Romeo 4C przechodziła już face-lifting na początku ubiegłego roku. Teraz przyszedł czas na kolejne zmiany. Znamy już pierwsze szczegóły.

Alfa Romeo jednym z liderów niezawodności. Lepsi tylko Japończycy. I to nie wszyscy
Jeden z brytyjskich portali motoryzacyjnych opublikował wyniki rankingu niezawodności dla samochodów w wieku do 3 lat. Wyniki są zaskakujące. Alfa Romeo wypadła lepiej niż większość marek. Przed nią tylko producenci z Japonii.