ALFA ROMEO

ALFA ROMEO

ALFA ROMEO
Włoska marka, Alfa Romeo to jedna z legend motoryzacji. Historia Alfy sięga roku 1910 i obfituje w całą masę świetnych samochodów, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii motoryzacji i doczekały się statusu kultowych. Alfa ma również bardzo piękną kartę w motorsporcie. Choć złośliwi lubią im wypominać częste usterki, awarie i wspominać o „środowisku naturalnym”, czyli warsztacie, to popularne powiedzenie głosi, że nie można nazwać się miłośnikiem samochodów, jeżeli nie miało się choć jednej Alfy Romeo.
Od 1985 roku Alfa Romeo dołączyła do wielkiej rodziny włoskiego molocha – stała się częścią koncernu Fiat. Aktualnie w salonie znajdziemy trzy samochody: miejską Alfę Romeo MiTo, większą Alfę Romeo Giuliettę oraz przepiękny model 4C. Gorącym towarem na rynku wtórnym wciąż są Alfy Romeo Brera, 146, 156, czy 159.

Modele ALFA ROMEO

ALFA ROMEO - Wiadomości

"Goodwood Festival of Speed" 2018 - spójrzcie na stoisko Alfa Romeo!
W angielskim hrabstwie West Sussex rusza "Goodwood Festival of Speed", jedna z najważniejszych imprez motoryzacyjnych w tym roku. Na stoisku marki Alfa Romeo zobaczymy kilka wyjątkowych klasyków i specjalnych modeli.

Alfa Romeo 4C - sportowa Alfa Romeo kończy karierę
Alfa Romeo 4C to sportowe coupe, które miało konkurować z Porsche 718 Boxster/Cayman. Niestety nieduże zainteresowanie tym modelem sprawiło, że włoska marka zadecydowała o zakończeniu produkcji.

Wielkie plany Alfa Romeo - duży SUV, Giulia Coupe i silniki hybrydowe
Włoska marka już za kilkanaście tygodni ogłosi plany na najbliższe lata na specjalnej konferencji prasowej na torze testowym Balocco. Możemy się spodziewać nowych modeli, a także nowoczesnych i ekologicznych jednostek napędowych.

Alfa Romeo MiTo będzie crossoverem? Ciekawe plotki o nowym maluchy Alfy
Najtańszy samochód w ofercie włoskiego producenta nie podbił rynku. Dlatego włodarze Alfa Romeo szukają sposobu na wzrost sprzedaży. Czy pomoże zamiana z hatchbacka w crossovera?

Salon Genewa 2018 | Stoisko Alfy Romeo - Piękne samochody i piękne hostessy
W tym roku koncern FCA większość sił rzucił na stoisko Jeepa. Jednak europejska premiera nowego Wranglera została zaplanowana na drugą połowę dnia. Dlatego postanowiliśmy przejść się po stoisku Alfy Romeo. Choć piękne hostessy przy autach to coraz rzadszy widok na targach, to Włosi zadbali, by przy każdym wystawionym aucie znalazła się choć jedna piękna pani.