ALFA ROMEO

ALFA ROMEO

ALFA ROMEO
Włoska marka, Alfa Romeo to jedna z legend motoryzacji. Historia Alfy sięga roku 1910 i obfituje w całą masę świetnych samochodów, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii motoryzacji i doczekały się statusu kultowych. Alfa ma również bardzo piękną kartę w motorsporcie. Choć złośliwi lubią im wypominać częste usterki, awarie i wspominać o „środowisku naturalnym”, czyli warsztacie, to popularne powiedzenie głosi, że nie można nazwać się miłośnikiem samochodów, jeżeli nie miało się choć jednej Alfy Romeo.
Od 1985 roku Alfa Romeo dołączyła do wielkiej rodziny włoskiego molocha – stała się częścią koncernu Fiat. Aktualnie w salonie znajdziemy trzy samochody: miejską Alfę Romeo MiTo, większą Alfę Romeo Giuliettę oraz przepiękny model 4C. Gorącym towarem na rynku wtórnym wciąż są Alfy Romeo Brera, 146, 156, czy 159.

Modele ALFA ROMEO

ALFA ROMEO - Wiadomości

Alfa Romeo MiTo będzie crossoverem? Ciekawe plotki o nowym maluchy Alfy
Najtańszy samochód w ofercie włoskiego producenta nie podbił rynku. Dlatego włodarze Alfa Romeo szukają sposobu na wzrost sprzedaży. Czy pomoże zamiana z hatchbacka w crossovera?

Salon Genewa 2018 | Stoisko Alfy Romeo - Piękne samochody i piękne hostessy
W tym roku koncern FCA większość sił rzucił na stoisko Jeepa. Jednak europejska premiera nowego Wranglera została zaplanowana na drugą połowę dnia. Dlatego postanowiliśmy przejść się po stoisku Alfy Romeo. Choć piękne hostessy przy autach to coraz rzadszy widok na targach, to Włosi zadbali, by przy każdym wystawionym aucie znalazła się choć jedna piękna pani.

Kolejna sportowa Alfa Romeo trafi na rynek. Już niebawem zadebiutuje sportowy model o nazwie 6C
Włoska marka rozkręca gamę modelową. Już niebawem zadebiutuje sportowy model o nazwie 6C - mniejszy brat 4C.

Test Alfa Romeo Stelvio 2.2 Turbo Diesel (210 KM)  AT8 Q4 - Powrót do gry
Miłośnicy włoskiej motoryzacji mogą spać spokojnie. Choć Stelvio to pierwszy SUV w portfolio włoskiego producenta, w modelu czuć najlepsze geny Alfy. To bez wątpienia, jeden z najlepiej prowadzących się pojazdów w swojej klasie.

Alfa Romeo Giulia 2.2 Turbodiesel - test. Włoska robota
Mnóstwo frajdy z jazdy, jakie dostarcza Alfa Romeo Guilia pozwala z łatwością przymknąć oko na kilka niedociągnięć. Sprawdziliśmy, jak jeździ Alfa Romeo Giulia z 2.2-litrowym dieslem.