ACURA

ACURA

ACURA
Honda Motor Company powołała do życia markę Acura w 1986 roku z myślą głównie o rynkach Północnej Ameryki oraz Chin. Acura to pierwsza japońska marka premium, która zaistniała na świecie - dopiero po debiucie pierwszej Acury (model Acura Legend) pojawił się Lexus i Infiniti.
Modele Acury bazują na samochodach Hondy, ale są znacznie bardziej sportowe (większe i mocniejsze silniki) oraz bardziej luksusowe (m.in. dużo bogatsze wnętrze).

Modele ACURA

2004 - 2008
ACURA TSX
2002 - 2006
ACURA RSX
2001 - obecnie
ACURA MDX
1997 - 2003
ACURA CL
1996 - 2012
ACURA RL
1995 - 2008
ACURA TL

ACURA - Wiadomości

Ukochany samochód rapera Ludacrisa to 27-letnia Acura Legend
Majątek rapera i aktora ukrywającego się pod pseudonimem Ludacris jest oceniany na około 25 milionów dolarów. Mógłby jeździć każdym autem, tymczasem jego ulubionym samochodem jest stara Acura Legend.

Nowa Acura TLX. Amerykańska Honda Accord zachwyca wyglądem i parametrami
Amerykańska marka koncernu Honda zaprezentowała nową wersją sedana klasy średniej. Wygląda fantastycznie, a jego dane techniczne budzą szacunek. Chcemy go zobaczyć w Europie pod nazwą Honda Accord, ale raczej się tak nie stanie.

Honda NSX w wersji kempingowej - tego jeszcze nie było!
Honda NSX pierwszej generacji (w USA sprzedawana pod marką Acura) jest modelem poszukiwanym na rynku klasyków. Ten właściciel NSX-a postanowił przerobić go na campera. Prawdopodobnie jedynego na świecie.